Dominika Špačková>Blog>Bolestivá menstruace a zranění páteře

Bolestivá menstruace a zranění páteře

21. června 2011 - napsala Dominika Špačková


 
 

Bolestivá mensturace může mít mnoho příčin, nejméně známou je drobné zranění páteře, o kterém žena nemusí vůbec vědět. Po zásahu zkušeného fyzioterapeuta velká žen pocítí úlevu od bolesti a mnohé z nich přestane bolestivá menstruace trápit úplně.

Bolestivou menstruací v průběhu života trpí podle literatury 60 – 75 % žen. Velmi často poskytuji konzultace právě na téma, jak se bolestivé menstruace zbavit. Setkávám se s mnoha příčinami, které tento jev způsobují. Mnohé z nich jsou příčiny psychologické například:

Nejzajímavějším a nejčastějším důvodem, se kterým se setkávám v praxi, je zranění páteře. Nemyslím tím však velké zranění například po autonehodě, ale právě ta drobná, jichž si nejsme vědomy - například když uklouzneme a spadneme. Trochu nás to zabolí, ale zvedneme se a jdeme dál. Zdánlivě se nám nic nestalo, protože bez problémů fungujeme.

Zranění tohoto typu si vůbec neuvědomujeme, přesto mohlo mít velký vliv na naše zdraví. Díky náhlému a nečekanému nárazu některý z obratlů se mohl malinko posunout a dostat na nesprávné místo. Tím pak mohl způsobit, že jsou přiškrcené nervy vedoucí k děloze. Takto špatně inervovaná děloha pak při menstruaci způsobuje velké bolesti.

Neurolog Petr Rychlík také popisuje, že může jít nejen poranění bederní části páteře, ale v podstatě jakékoli její části. Jako příklad uvádí malé miminko, které někdy mohlo například spandout z relativně malé výšky. V dospělosti žena samozřejmě o takové věci neví, trápí se bolestivou menstruací nebo neplodností, ale současně nemůže najít řešení svých obtíží.

Pokud vás trápí bolestivá menstruace a zatím se vám nepodařilo tento fakt zvrátit, doporučuji návštěvu zkušeného fyzioterapeuta, který umí pracovat s páteří. Takový zákrok může stát maximálně 500 korun. Po zákroku se menstruace může stát úplně nebolestivou nebo bolestivou jen mírně. Často se pak jedná o dobré řešení problémů, které se táhnou několik let.

Z mojí zkušenosti jednoznačně vyplývá, že bolestivá menstruace zmizí úplně u 30 procent žen po zásahu právě zkušeného fyzioterapeuta. A u dalších 30 procent žen je bolest výrazně menší a nezasahuje tolik do běžného života. Do této skupiny také spadají ženy, které za pomocí jak fyzioterapie a psychoterapie přestane bolestivá menstruace trápit. Velká škoda však je, že gynekologové vás na tento fakt neupozorní. Zkušenosti z praxe s tím mají neurologové, maséři a fyzioterapeuti.

………………………………..

Aktuálně:

Máte nápad? Chcete ho rozjet? V kurzu Od nápadu k produktu vám pomůžu dotáhnout ho do konkrétní nabídky, kterou vyšlete rovnou vašemu zákazníkovi. Na výběr je varianta pro samouky nebo koučování ve skupině. Chystám další běh, přihlašovat se můžete už teď.

U článku nejsou žádné komentáře, buďte první.

Přidej komentář

Políčko email žlutě podbarvené nevyplňujte, služí jako ochrana před roboty.např.: Jan Novák
např.: jan.novak@example.com
např.: http://example.com
Tipy a novinky pro akční maminky
2009 - 2018 © Dominika Špačková