Dominika Špačková>Blog>Psychologické eseje Zdeňka Matějčka

Psychologické eseje Zdeňka Matějčka

3. února 2014 - napsala Dominika Špačková


štítky: Děti ~ Knihy
 
 

Knihy profesora Zděňka Matějčka mám ráda od puberty. Psychologické eseje, obsahují krátké čtivé texty, které se hodí na přečtení či předčítání před spaním. S jeho myšlenkami se dobře usíná.

Matějček mluví laskavě - číst jeho knihu - je jako naslouchat moudrému dědečkovi z pohádky. A i když nesouhlasím úplně se vším, jeho eseje vedou k zamyšlení nad našimi dětmi, nad tím, jak se k nim chováme a co jim předáváme.

Pár věcí, co mě zaujaly:

  • lze vůbec zkušenosti starších předat mladším generacím
  • chlapeckou identitu budovat za pomocí zvyšování fyzické síly
  • miminka a děti oplývají intelektuální radostí a pokud jsou nedostatečně nebo příliš stimulovány, tak ztrácejí zájem nebo se brání (přestože tedy jinde v knize kritizuje snahy o změny školství, zde popisuje přesně to, co se Maria Montessori snažila v dětech svým přístupem podpořit)
  • dát dětem možnost hrát divadlo - mají příležitost vyzkoušet si, jaké je to v botách někoho jiného, příležitost ke společnému dílu a navíc získávají pozitivní prožitek ve skupině

Pro ty, co se zajímají o výchovu či vývojovou psychologii - moc příjemná navíc obohacená o dlouhou životní moudrost.

………………………………..

Aktuálně:

Máte nápad? Chcete ho rozjet? V kurzu Od nápadu k produktu vám pomůžu dotáhnout ho do konkrétní nabídky, kterou vyšlete rovnou vašemu zákazníkovi. Na výběr je varianta pro samouky nebo koučování ve skupině. Chystám další běh, přihlašovat se můžete už teď.

U článku nejsou žádné komentáře, buďte první.

Přidej komentář

Políčko email žlutě podbarvené nevyplňujte, služí jako ochrana před roboty.např.: Jan Novák
např.: jan.novak@example.com
např.: http://example.com
Tipy a novinky pro akční maminky
2009 - 2018 © Dominika Špačková