Menstruační kalíšek, elektronická čtečka a antikoncepční počítač jeden po druhém v průběhu posledních šesti let měly zásadní vliv na můj život. Pomohly mi vytvořit více času a prostoru na důležité věci v mém životě. Pomohly mi být štastnější jako žena. Dnes si svůj život bez nich neumím představit.

Vánoce jsou za rohem. Někdo má vánoční dárky nakoupeny, a někoho to ještě čeká. A někdo nenakupuje. Takové Vánoce, a pak zvláště tři roky zbavování se nepořádku (angličtina na to má krásné slovo decluttering, což by se volně dalo přeložit jako debordelizace), vedou k zamyšlení nad tím, co člověk má či nemá kupovat a co se mu vlastně skutečně hodí.

V posledních šesti letech se v mém životě objevily tři věci, které měly zásadní vliv na můj život. Menstruační kalíšek, Ladycomp a čtečka Kindle. Buď udělaly místo v mojí kabelce, jako čtečka Kindle, nebo ušetřily pár ženských starostí, kterými se prakticky každá zabýváme - jak zvládnout menstruaci a otěhotnět, až když chci.

Menstruační kalíšek

dámská hygienická pomůcka

O menstruačním kalíšku jsem věděla dva roky, než jsem potkala někoho, kdo jej používá. Okamžitě jsem jej zakoupila. Způsobil revoluci jednak v tom, jak jsem změnila pohled na menstruaci, a jeho neskutečně jednoduché a spolehlivé používání mě vynesly do nebes. Do kalíšku jsem se přes noc zamilovala.

Žádné zapáchající vložky, žádné nošení kabelek na záchod, žádná složitá výměna. Žádný problém se zásobami. A pokud chyběl odpadkový koš, nemusela jsem řešit, kam s použitou vložkou. Dokonale intimní zkušenost. Kalíšek je ve mně. Vím o něm jen já.

Za celých šest let mi protekl asi třikrát. Menstruační kalíšek poskytuje vše, co jako moderní žena potřebuji - spolehlivost, čistotu a hygienu, žádný zápach, nenápadné používání. Cítím se čistá jako miminko, a navíc neskonale sexy.

Proč? Dokonalá hygiena, vyšší spolehlivost než vložky a tampony, jednoduché používání.

Kindle

elektronická čtečka

Nejsem žádný technický typ. Miluji knihy v tištěné podobě, ale jakmile jsem čtečku u svého kamaráda viděla, věděla jsem, že to bude něco pro mě. Nabíjí se jednou za měsíc a vejde se do ní tisíce knih. Běžně jsem vyrážela na dovolenou vždy nejméně s 8 až 12 tituly, kdybych náhodou něco dočela. Dočetla jsem maximálně tři, ale tahala jsem s sebou spoustu kilogramů navíc. Ve čtečce mám titulů stále více a více, na dovolenou si vezu prakticky celou knihovnu. Ano, jsem knihomol a bez knihy nejdu ani nakupovat. To budu stát bez knihy ve frontě?

Fantastické je, že pokud toužím po nějakém titulu, a ten v elektronické podobě existuje, stáhnout a zaplatit netrvá déle než 40 vteřin!

Proč? Množství knih, které mám neustále k dispozici, aniž bych v kabelce nosila cihly.

Ladycomp

počítač pro přirozené plánování početí (anikoncepční počítač)

Pro mě naprostá novinka. Po dlouhé roky jsem hledala přirozený způsob antikoncepce, který by spolehlivě nahradil hormonální antikoncepci. Byliny a jiné přípravky jsem buď nenašla, nebo nebyly z důvěryhodných zdrojů. Tak jsem používala symptotermální metodu. Měření bazální teploty a sledování hlenu.

Ladycomp symptotermální metodu posunul o několik řádů dál. Je to totiž minipočítač velikosti cca 7 CD, která položíte na sebe. Na základě měření bazální teploty v ústech sám vyhodnocuje plodné a neplodné dny. Spolehlivost je srovnatelná právě s hormonální antikoncepcí.

Použití tohoto počítače je naprosto jednoduché, ráno, před tím než vstanete, pouze změříte bazální teplotu v ústech pod jazykem. Počítač sám vypočítá, jestli máte plodné nebo neplodné dny. A umí to předvídat na příštích šest dní dopředu. Všechny údaje o vašich cyklech zaznamenává a vyhodnocuje sám. Oproti symptotermální metodě si nemusíte vést žádné záznamy a váš partner zmáčknutím tlačítka sám zjistí, jak na tom s plodností jste.

Proč? Jednoduchost a zdravotní nezávadnost oproti jiným metodám.

Všechny tyto věci mi udělaly v životě více prostoru pro mě samotnou, pro to, co mám ráda. Mám méně stresu, ulehčím kabelce a potažmo svým zádům. Při menstruaci si nehlídám, jestli neproteču, při milování se mě partner neptá, jestli jsem si jistá, že mám neplodné období. Kalíšek je spolehlivý, Ladycomp si partner zkontroluje sám. Život je o kousek jednodušší. Jaké zajímavé věci změnily váš život? Co vám hodně pomohlo? Sdílejte se mnou na Facebooku.

………………………………..

!Aktuálně:

OPĚT PŘIJÍMÁME NOVÉ ČLENY. Po dlouhých 6 měsících opět otevíráme dveře novým členkám do skupiny ÚSPĚŠNÁ A ODPOČATÁ. Ve skupině se zabývám jedinou věcí na které záleží: Vydělat si dostatek peněz na život. Slušně si vydělat. Celé to zvládnout to při dětech a nebýt uhoněná.
Klikněte na odkaz dočtete se, jak na to:
http://www.uspesna-odpocata.cz/
Třeba vás také naláká, co o skupině řekla třeba Katka Piliarik:
Dřív jsem si z podnikání nevyplácela žádnou odměnu. Před koučováním a skupinou jsem jen pokrývala náklady. Fungovala jsem hodně punkově a na základě intuice. Teď mám 2x větší obrat, než jsem měla na začátku. A každý měsíc si vyplácím peníze..

U článku nejsou žádné komentáře, buďte první.

Přidej komentář

Políčko email žlutě podbarvené nevyplňujte, služí jako ochrana před roboty.např.: Jan Novák
např.: jan.novak@example.com
např.: http://example.com
Tipy a novinky pro akční maminky
2009 - 2022 © Dominika Špačková