Dominika Špačková>Blog>2. stránka výpisu

Blog: 2. strana

Kromě textů o podnikání na mateřské a rodičovské dovolené, vám ukáži jak to dělám já, jak mně se daří a mnohdy nedaří skloubit domácnost, dítě, práci, koníčky. A jsem prakticky zaměřená - proto předám tipy na dobré knihy, zajímavé hry s dětmi, konkrétní návody pro spokojený život.

 
 19. března 2014 Pro lepší svět všech maminek


Dostala jsem příležitost popovídat o své vizi lepší budoucnosti. Jde o akci Peníze 2.0, kde krátce promluvím o tom, co všechno se může pro maminky změnit.3. března 2014 Olivie – dětská ilustrovaná kniha


Po delší době jsem opět zavítala do knihovny a hned jsem objevila několik skvostů. Mezi nimi také dětskou ilustrovanou knihu Olivie. Napsal a nakreslil ji Ian Falconer. V zahraničí posbírala řadu cen za nejlepší dětskou knihu roku.

štítky: Děti ~ Knihy


3. února 2014 Psychologické eseje Zdeňka Matějčka


Knihy profesora Zděňka Matějčka mám ráda od puberty. Psychologické eseje, obsahují krátké čtivé texty, které se hodí na přečtení či předčítání před spaním. S jeho myšlenkami se dobře usíná.

štítky: Děti ~ Knihy


10. prosince 2013 Konečně antikoncepce, která baví muže


O antikoncepci se už nestarám. Stará se o ni partner. Má na to počítač. Antikoncepční počítač. Mým jediným úkolem je ráno si změřit teplotu v ústech. Partner si díky počítači hlídá sám plodné a neplodné dny. Já sama se o nic nestarám.1. června 2013 Zmínka o maminkatelkách v časopise Týden


O mě a mojí činnosti pro maminkatelky se psalo v časopise týden v rámci článku o pracujících maminkách. Cítím se poctěná a věřím, že tohle je začátek toho, jak se o pracujících maminkách budou lidé zmiňovat.

štítky: Maminkatelky


2. května 2013 8 tipů, jak si zpříjemnit pobyt v nemocnici


Snažíte-li se v nemocnici uklidnit svoje dítě, které se nemůže hýbat, protože je přikrutované, rozhodně nechcete myslet na sebe a svoje pohodlí. A přesto je dobré se pokusit si takový pobyt maximálně zpříjemnit. Stačí málo a dítěti i vám bude lépe.

štítky: Příběhy ~ Tipy


19. prosince 2012 3 produkty, které mi změnily život


Menstruační kalíšek, elektronická čtečka a antikoncepční počítač jeden po druhém v průběhu posledních šesti let měly zásadní vliv na můj život. Pomohly mi vytvořit více času na důležité věci v mém životě. Pomohly mi být štastnější jako žena.18. září 2012 Kruhový Kalendář cyklů ke stažení zdarma


Nová podoba Kruhového kalendáře cyklů je ke stažení od 18.9.2012. Stačí jej vytisknout doma na tiskárně a můžete jej začít používat.28. srpna 2012 Co zjistily vědkyně v menstruační chýši?


Do menstruační chýše odcházejí ženy na čtyři až pět dní při menstruaci. Velmi se liší důvody, které vědci popisují pro tuto separaci. Je žena při menstruaci nečistá, nebo si odchází žena odpočinout? Může mít pro ženu nějaký přínos?

štítky: Menstruace


14. června 2012 Tiger’s Child kniha od Torey Hayden


Skvělá kniha navazuje na knihu Spratek. Nejde o pohádkový příběh jako v prvním díle, ale sledujeme, jak těžké je pro dívku Shielu překonat podmínky, do kterých se narodila. Jde o dechberoucí příbeh, při němž se těšíte na každou další stránku.

štítky: Knihy ~ Příběhy

Tipy a novinky pro akční maminky
2009 - 2021 © Dominika Špačková