Dominika Špačková>Blog>8. stránka výpisu

Blog: 8. strana

Kromě textů o podnikání na mateřské a rodičovské dovolené, vám ukáži jak to dělám já, jak mně se daří a mnohdy nedaří skloubit domácnost, dítě, práci, koníčky. A jsem prakticky zaměřená - proto předám tipy na dobré knihy, zajímavé hry s dětmi, konkrétní návody pro spokojený život.

 
 28. srpna 2012 Co zjistily vědkyně v menstruační chýši?


Do menstruační chýše odcházejí ženy na čtyři až pět dní při menstruaci. Velmi se liší důvody, které vědci popisují pro tuto separaci. Je žena při menstruaci nečistá, nebo si odchází žena odpočinout? Může mít pro ženu nějaký přínos?

štítky: Menstruace


19. července 2012 Reportáž z jednoho odpoledne maminkatelky


Jak vypadá část pracovního dne maminky na mateřské dovolené. A kolik práce se dá stihnout v jednom krátkém dni, jež je péčí o dítě rozdělen na tříminutové intervaly. Popis průměrného dne minutu po minutě.

štítky: Maminkatelky


14. června 2012 Tiger’s Child kniha od Torey Hayden


Skvělá kniha navazuje na knihu Spratek. Nejde o pohádkový příběh jako v prvním díle, ale sledujeme, jak těžké je pro dívku Shielu překonat podmínky, do kterých se narodila. Jde o dechberoucí příbeh, při němž se těšíte na každou další stránku.

štítky: Knihy ~ Příběhy


13. března 2012 Návštěvy s proviantem


Když se v prvních dnech doma ani nestihnete napít, je teplé jídlo doslova požehnáním. Sama jsem si ho připravit nemohla, rodina neměla čas, ale všichni chtěli vidět miminko. Nakonec jsem přijímala v šestinedělí jen takové návštěvy, které uvařily.23. února 2012 O důležitosti otázky: Co potřebuji?


Odsouvání vlastních potřeb na druhou kolej je častou příčinou nespokojenosti u žen. Zdánlivě jednoduchá otázka - Co potřebuji - pomáhá v uvědomění si svých potřeb, jejich naplnění a samozřejmě vede k větší spokojenosti.3. února 2012 Nový seriál: Zápisník maminkatelky


Nový seriál na téma work-life balance pracujících maminek zde v blogu Vědomé ženství. Tipy, zkušenosti, rady a techniky, které mně osobně pomohly či pomáhají zorganizovat práci, věnovat se dítěti, sobě i partnerovi.

štítky: Maminkatelky


3. února 2012 Seznam priorit v prvních dnech po porodu


Po návratu z porodnice zavládl chaos. Neustále jsem kojila a nestíhala jsem prakticky vůbec nic. Ani jídlo a pití. Analýza situace a následné vytvoření seznamu priorit slavilo úspěch a vneslo do života více klidu.

štítky: Maminkatelky


4. ledna 2012 Jak se rodí v Havlíčkově Brodě


Vlastní příjemná zkušenost s porodem: nechali mě rodit v takové pozici, v jaké jsem chtěla, partner byl celou dobu u porodu, příjemný personál, okamžitý bonding po porodu. Vše dle mého přání, a navíc mnohá příjemná překvapení.

štítky: Porod ~ Příběhy


9. listopadu 2011 Myomy a neprojevená kreativita


Myomy jsou výrostky na děloze a jejich psychologické příčiny mohou souviset s neprojevenou kreativitou a nedostatečným tvořivým vyjádřením sebe samé. Sebeanalýza či sebedotazování jsou vhodnými prostředky doplňkové léčby myomů.21. června 2011 Bolestivá menstruace a zranění páteře


Bolestivá mensturace může mít mnoho příčin, nejméně známou je drobné zranění páteře, o kterém žena nemusí vůbec vědět. Po zásahu zkušeného fyzioterapeuta velká žen pocítí úlevu od bolesti a mnohé z nich přestane bolestivá menstruace trápit úplně.


Tipy a novinky pro akční maminky
2009 - 2019 © Dominika Špačková