Dominika Špačková>Blog>8. stránka výpisu

Blog: 8. strana

Kromě textů o podnikání na mateřské a rodičovské dovolené, vám ukáži jak to dělám já, jak mně se daří a mnohdy nedaří skloubit domácnost, dítě, práci, koníčky. A jsem prakticky zaměřená - proto předám tipy na dobré knihy, zajímavé hry s dětmi, konkrétní návody pro spokojený život.

 
 19. července 2012 Reportáž z jednoho odpoledne maminkatelky


Jak vypadá část pracovního dne maminky na mateřské dovolené. A kolik práce se dá stihnout v jednom krátkém dni, jež je péčí o dítě rozdělen na tříminutové intervaly. Popis průměrného dne minutu po minutě.

štítky: Maminkatelky


14. června 2012 Tiger’s Child kniha od Torey Hayden


Skvělá kniha navazuje na knihu Spratek. Nejde o pohádkový příběh jako v prvním díle, ale sledujeme, jak těžké je pro dívku Shielu překonat podmínky, do kterých se narodila. Jde o dechberoucí příbeh, při němž se těšíte na každou další stránku.

štítky: Knihy ~ Příběhy


13. března 2012 Návštěvy s proviantem


Když se v prvních dnech doma ani nestihnete napít, je teplé jídlo doslova požehnáním. Sama jsem si ho připravit nemohla, rodina neměla čas, ale všichni chtěli vidět miminko. Nakonec jsem přijímala v šestinedělí jen takové návštěvy, které uvařily.23. února 2012 O důležitosti otázky: Co potřebuji?


Odsouvání vlastních potřeb na druhou kolej je častou příčinou nespokojenosti u žen. Zdánlivě jednoduchá otázka - Co potřebuji - pomáhá v uvědomění si svých potřeb, jejich naplnění a samozřejmě vede k větší spokojenosti.3. února 2012 Nový seriál: Zápisník maminkatelky


Nový seriál na téma work-life balance pracujících maminek zde v blogu Vědomé ženství. Tipy, zkušenosti, rady a techniky, které mně osobně pomohly či pomáhají zorganizovat práci, věnovat se dítěti, sobě i partnerovi.

štítky: Maminkatelky


3. února 2012 Seznam priorit v prvních dnech po porodu


Po návratu z porodnice zavládl chaos. Neustále jsem kojila a nestíhala jsem prakticky vůbec nic. Ani jídlo a pití. Analýza situace a následné vytvoření seznamu priorit slavilo úspěch a vneslo do života více klidu.

štítky: Maminkatelky


4. ledna 2012 Jak se rodí v Havlíčkově Brodě


Vlastní příjemná zkušenost s porodem: nechali mě rodit v takové pozici, v jaké jsem chtěla, partner byl celou dobu u porodu, příjemný personál, okamžitý bonding po porodu. Vše dle mého přání, a navíc mnohá příjemná překvapení.

štítky: Porod ~ Příběhy


9. listopadu 2011 Myomy a neprojevená kreativita


Myomy jsou výrostky na děloze a jejich psychologické příčiny mohou souviset s neprojevenou kreativitou a nedostatečným tvořivým vyjádřením sebe samé. Sebeanalýza či sebedotazování jsou vhodnými prostředky doplňkové léčby myomů.21. června 2011 Bolestivá menstruace a zranění páteře


Bolestivá mensturace může mít mnoho příčin, nejméně známou je drobné zranění páteře, o kterém žena nemusí vůbec vědět. Po zásahu zkušeného fyzioterapeuta velká žen pocítí úlevu od bolesti a mnohé z nich přestane bolestivá menstruace trápit úplně.2. června 2011 Spratek


Kniha Spratek je oslavou terapeutického přístupu plného porozumění. Příběh je o šestileté dívce, která vyrůstala bez lásky v naprosté chudobě a zneužívání. Podpora a láska učitelky otevírají v dívce nový potenciál a dají šanci začít žít nový život.

štítky: Knihy ~ Psychologie

Tipy a novinky pro akční maminky
2009 - 2019 © Dominika Špačková