V křesle u zubaře jsem se cítila jako na kosmetice. „Otočte prosím hlavinku, ták stačí, děkuji. A teď se podíváme dozadu, otevřete prosím ústa více. Netlačí vás to? Kdyby vám to bylo nepříjemné, mávněte na mě. Je všechno v pořádku? Netahá to?“
Poděkování ženy, která se zúčastnila několika seminářů Vědomého ženství. Kam ji tato cesta zavedla a co jí dala - pocit radosti a svobody, respekt k vlastnímu tělu a jeho cyklům, sílu odejít ze zaměstnání, které již nebylo naplňující.
Meditace vede ke vnitřnímu klidu. Taoismus, jóga a další systémy rozvíjely meditaci především ve školách určených mužům. Jakou meditaci však potřebují ženy? Má smysl přejímat tyto techniky, aniž bychom při tom brali v úvahu ženskou podstatu?
Dnešní postoj k menstruaci ženám neprospívá. Přestože je menstruace niternou zkušeností každé ženy, která ji hluboce ovlivňuje, volně se o ní nebavíme. Proč se tedy o menstruaci nezačít bavit a zbavit se jednoho dalšího tabu?
Úcta k sobě samé je hluboce propojena s postojem k vlastnímu tělu. Vybudovaná nedůvěra k vlastnímu tělu ovlivňuje každou oblast života – pracovní, partnerskou, rodičovskou. Vědomou změnou tohoto postoje prohloubíme úctu k celé své osobnosti.
Vizualizační cvičení, které pomáhá podívat se na svoje tělo jinak, lépe o něj pečovat a věnovat více pozornosti sobě samé. Prožitím sebe samé jako posvátné ženy se naše těla se stanou zdrojem radosti, léčení, požehnání a božské inspirace.
2009 - 2021 © Dominika Špačková