Bolestivá mensturace může mít mnoho příčin, nejméně známou je drobné zranění páteře, o kterém žena nemusí vůbec vědět. Po zásahu zkušeného fyzioterapeuta velká žen pocítí úlevu od bolesti a mnohé z nich přestane bolestivá menstruace trápit úplně.

Bolestivou menstruací v průběhu života trpí podle literatury 60 – 75 % žen. Velmi často poskytuji konzultace právě na téma, jak se bolestivé menstruace zbavit. Setkávám se s mnoha příčinami, které tento jev způsobují. Mnohé z nich jsou příčiny psychologické například:

Nejzajímavějším a nejčastějším důvodem, se kterým se setkávám v praxi, je zranění páteře. Nemyslím tím však velké zranění například po autonehodě, ale právě ta drobná, jichž si nejsme vědomy - například když uklouzneme a spadneme. Trochu nás to zabolí, ale zvedneme se a jdeme dál. Zdánlivě se nám nic nestalo, protože bez problémů fungujeme.

Zranění tohoto typu si vůbec neuvědomujeme, přesto mohlo mít velký vliv na naše zdraví. Díky náhlému a nečekanému nárazu některý z obratlů se mohl malinko posunout a dostat na nesprávné místo. Tím pak mohl způsobit, že jsou přiškrcené nervy vedoucí k děloze. Takto špatně inervovaná děloha pak při menstruaci způsobuje velké bolesti.

Neurolog Petr Rychlík také popisuje, že může jít nejen poranění bederní části páteře, ale v podstatě jakékoli její části. Jako příklad uvádí malé miminko, které někdy mohlo například spandout z relativně malé výšky. V dospělosti žena samozřejmě o takové věci neví, trápí se bolestivou menstruací nebo neplodností, ale současně nemůže najít řešení svých obtíží.

Pokud vás trápí bolestivá menstruace a zatím se vám nepodařilo tento fakt zvrátit, doporučuji návštěvu zkušeného fyzioterapeuta, který umí pracovat s páteří. Takový zákrok může stát maximálně 500 korun. Po zákroku se menstruace může stát úplně nebolestivou nebo bolestivou jen mírně. Často se pak jedná o dobré řešení problémů, které se táhnou několik let.

Z mojí zkušenosti jednoznačně vyplývá, že bolestivá menstruace zmizí úplně u 30 procent žen po zásahu právě zkušeného fyzioterapeuta. A u dalších 30 procent žen je bolest výrazně menší a nezasahuje tolik do běžného života. Do této skupiny také spadají ženy, které za pomocí jak fyzioterapie a psychoterapie přestane bolestivá menstruace trápit. Velká škoda však je, že gynekologové vás na tento fakt neupozorní. Zkušenosti z praxe s tím mají neurologové, maséři a fyzioterapeuti.

………………………………..

!Aktuálně:

OPĚT PŘIJÍMÁME NOVÉ ČLENY. Po dlouhých 6 měsících opět otevíráme dveře novým členkám do skupiny ÚSPĚŠNÁ A ODPOČATÁ. Ve skupině se zabývám jedinou věcí na které záleží: Vydělat si dostatek peněz na život. Slušně si vydělat. Celé to zvládnout to při dětech a nebýt uhoněná.
Klikněte na odkaz dočtete se, jak na to:
http://www.uspesna-odpocata.cz/
Třeba vás také naláká, co o skupině řekla třeba Katka Piliarik:
Dřív jsem si z podnikání nevyplácela žádnou odměnu. Před koučováním a skupinou jsem jen pokrývala náklady. Fungovala jsem hodně punkově a na základě intuice. Teď mám 2x větší obrat, než jsem měla na začátku. A každý měsíc si vyplácím peníze.

U článku nejsou žádné komentáře, buďte první.

Přidej komentář

Políčko email žlutě podbarvené nevyplňujte, služí jako ochrana před roboty.např.: Jan Novák
např.: jan.novak@example.com
např.: http://example.com
Tipy a novinky pro akční maminky
2009 - 2022 © Dominika Špačková