Jaké byznysy nejsou vhodné pro matky s malými dětmi, kde se provaří peníze a do čeho pro jistotu nejít? O tom bude seriál Chci byznys.

Chodí za mnou spousta lidí se spoustou nápadů. Některé se opakují, některé jsou vynikající, jiné dotažené jen na půl.

Proto bych sem tam chtěla vydat článek v seriálu Chci byznys, kde budu upozorňovat, co v kterém z těchto byznysů nefunguje, proč tento byznys zkrachoval nebo proč si myslím, že některý typ byznysu nemá šanci.

Primárně mi nejde o to odradit vás od podnikání, ale upozornit na rizika, která na sebe berete, když do takového byznysu chcete jít. A ukázat vám, které byznys modely nejsou vhodné pro matky s malými dětmi.

A proto jste také tady na tomto blogu, ne?

Neproinvestovat rodinné finance, užít si vlastní děti a při tom dělat zajímavou práci. Ne takovou, která nemá smysl, protože nevydělá nebo prodělá, ne takovou, která vám zabere veškerý čas a vy s ní seknete s pocitem, že nejste podnikatelský typ.

Chci upozorňovat na byznysy:

  • ve kterých se tradičně provaří prachy, které se nevrátí,
  • které v rozjezdu zaberou tolik času, že svoje děti prakticky nevidíte,
  • které všeobecně nejsou vhodné pro matky s malými dětmi.

A jen bych ráda upozornila na to, že tento seriál nebude pravidelný. Napíši jej vždy, když na takový byznys narazím.

Dejte mi také vědět, jaké typy podnikání vás zajímají nebo si přejete, abych je okomentovala. V plánu mám například mateřské centrum, školku nebo rukodělné výrobky. Napište mi do komentářů.

V tomto seriálu zatím vyšlo:

  1. Chci dělat plenkovou rozesílku
  2. Začnu s účetnictvím

………………………………..

Aktuálně:

Máte nápad? Chcete ho rozjet? V kurzu Od nápadu k produktu vám pomůžu dotáhnout ho do konkrétní nabídky, kterou vyšlete rovnou vašemu zákazníkovi. Na výběr je varianta pro samouky nebo koučování ve skupině. Chystám další běh, přihlašovat se můžete už teď.

Komentáře (2)

11. října 2016 (09:20)Marcela

Mě by zajímalo podnikání v oblasti výživového poradenství a v oblasti mzdového účetnictví.11. října 2016 (10:01)Dominika Špačková

Marcelo, díky, je to zajímavý dotaz. Začnu tím výživovým poradenstvím. teť už nějaké v přípravě mám, ale na začátku roku, bych se k tomu mohla dostat.Přidej komentář

Políčko email žlutě podbarvené nevyplňujte, služí jako ochrana před roboty.např.: Jan Novák
např.: jan.novak@example.com
např.: http://example.com
Tipy a novinky pro akční maminky
2009 - 2022 © Dominika Špačková