Rozjet podnikání na mateřské tak, abyste si nezlomily vaz

Moje cesta k podpoře podnikání maminkatelek začala před 6 lety v neziskovce GLE, kde jsem pracovala jako podnikatelská poradkyně právě pro rodiče s dětmi. Dále pokračovala založením Spolku Volnonožci. Spolu s prvními nadšenci jsme se začali scházet u mě v obýváku, abychom se na někdy osamělé cestě podrželi. Z obýváku jsme se přesunuli do coworkingového centra, založili jsme organizaci a ještě máme velké cíle. Nejdůležitější je, že jsme vytvořili komunitu, kde můžeme probírat podnikatelská témata.

Po porodu dcerky jsem však zjistila, že moje zkušenosti jsou zase o trochu jiné a že práce či podnikání při mateřské je mnohem náročnější, než jsem si představovala. Najednou jsem neřešila nechuť k práci, ale to, že opravdu chci pracovat, a nejde to (dítě nemocné, já nevyspalá po prokřičené noci). Čím víc jsem si všímala jiných maminek, viděla jsem, že na tom byly podobně. Velká únava a velké sny, málo času a málo podpory.

Abych ostatní maminky podpořila, vznikl Klub Maminkatelky a na něj navazující Klub odvážných žen.

Čemu se dnes věnuji a co mohu udělat pro vás?

Radím budoucím maminkám, jak si naplánovat udržení kariéry při dítěti, poskytuji poradenství začínajícím i zkušeným podnikatelkám, jak rozjet podnikání a nezlomit si při tom vaz (na mateřské je zátěž mnohem větší, tak je to jednodušší).

V celé své práci předávám fungující rady a tipy na to, jak zvládnout práci při dětech, jak bezpečně rozjet podnikání a nezadlužit se. Spojuji jak podnikatelské aspekty, tak postavení dnešních pracujících maminek. Umím zohlednit i situaci maminek bez partnera či bez podpory rodiny.

Spolupracuji také s neziskovkami, mateřskými centry, školkami a dětskými skupinami, podporuji coworkingy s hlídáním.

Věnuji se Klubu maminkatelky, sama jej organizuji v Praze a další skupiny vznikají i v jiných městech.

Nedávno jsem začala psát názorové články na blogu iDNES.cz, abych informovala o situaci pracujících maminek i maminek samoživitelek.

Objevila jsem se v médiích:

Lidové noviny
Žena a život
Vlasta
Žena a život - nominace v soutěži Žena roku 2015
Časopis Týden

Online rozhovory se mnou:

Objevit.cz
Mladý podnikatel
The Setup
a další

Další profil mám zde:

Na volné noze
Tipy a novinky pro akční maminky
2009 - 2022 © Dominika Špačková