Jaké knihy jsem četla v Lednu?

1. Cal Newport - Deep Work
http://calnewport.com/books/deep-work/

2. Marie Condo - The Life-Changing Magic of Tidying: A simple, effektive way to banish clutter forever

3. S.J.Scott, Rebeca Livermore: Level Up Your Day
Odkaz nedávám. Nelíbila se mi

4. Ramit Sethi - I Will Teach You to Be Rich
http://www.iwillteachyoutoberich.com/book/

Cal Newport - Deep Work

Cala Newporta mám opravdu hodně ráda. Jeho blog je jediný, u nějž čtu každý článek. A dokonce jediný, u kterého jsem přečetla všechny články zpětně.
Takže když ji 5.ledna vypustil do světa, hned jsem ji koupila.

Byla to naprostá trefa do černého. Mluví o tom, jak se ponořit do práce a nenechat se vyrušovat tak, aby byl člověk maximálně produktivní. Potvrdila jsem si, co jsem se na mateřské naučila - plánovat čas ve tříhodinových blocích nebo vyřizování mailů nepovažovat za práci.

Nemluví o efektivitě ve smyslu zvládnout, co nejvíce úkolů, ale o efektivitě zaměřené na výsledky, což je podle mého zásadní pro všechny, co podnikají a zvláště pro maminkatelky. Pokud chcete doshovat výsledků, musíte dotahovat věci do konce.

Marie Condo - The Life-Changing Magic of Tidying

Pro letošní rok jsem si dala za cíl minimlaizovat množství věcí, které jako rodina vlastníme. Cíl je na nějakých 30%. Tedy zbavit se 70% věcí, které mám. Protože každá věc vyžaduje moji pozornost, péči, prostor. Marie Kondo ve své knize opravdu nabízí jednoduchou metodu, jak se věci zabavit. Vyndat všechny věci stejného druhu na hromadu, každou pak podržet v ruce a zeptat se - Does this spark joy? Já se ptám, jestli ve mě vyvolává pozitivní emoce, které chci kultiovat, nebo jestli tu věc opravdu miluji.

Dříve, když jsem se rozhodovala, čeho se zbavím, nevěděla jsem, podle čeho se mám rozhodovat. Proto mi to její pravidlo pomohlo. Držet si v životě jen věci, které miluji.

Zatím jsem podle jejího systému probrala oblečení a zůstalo mi tak 40 kousků v šatníku. Pak jsem třídila knihy a těch mi zůstalo jen okolo 130. U těch knih to bylo obzvlášť výživné, protože dříve mi vadilo se jich zbavovat.

S.J.Scott, Rebeca Livermore: Level Up Your Day

Do kindlu si stahuji spoustu knih na ukázku, a mému partnerovi se zalíbila. Mě se po ukázce nelíbila, ale i tak jsem ji přečetla. Nuda, která jen říká, co máte nebo nemáte dělat bez širších souvislostí. Nečíst, nekupovat.

Ramit Sethi - I will teach you to be rich

Není o zbohatnutí, ale o osobních financích. Praktické rady, jak si osobní cashflow nastavit. Je tam i dost věcí, které se týkají amerického trhu, ale jinak mohu knihu vřele doporučit. Ramit ví, co dělá.

A výhoda audiobooku je, že ji mohu poslouchat při vaření nebo úklidu. Audioknihy si většinou díky tomu poslechnu několikrát, protože úklid mi přijde neskutečně nudný, tak si ho musím zpestřit.

Na únor chystám:

1. Russell Brunson: Dotcom Secrets
2. Thomas Corely: Rich Habits - omylem jsem klikla na rozhovor s ním a vypadá to, že kniha bude plná dat, které sesbírat o tom, jaké návyky mají úspěšní a neuspěšní
3. Jeff Walker: Launch - taky sleduji jeho blog, takže si jeho knihu chci přečíst
4. Elizabeth Gilbert: Big Magic - na tu se těším, protože bude o procesu tvoření. A navíc tu ženskou mám prostě ráda.
5. The Danish way of parenting - knihu jsem dostala, tak jsem zvědavá, co na mě vykoukne
6. Mario Roženský: Jak prodávat více díky affiliate marketingu - Chtěla jsem si ji přečíst až časem, a když jsem ji dostala jako dárek, tak ji přečtu o kousek dříve.

………………………………..

Aktuálně:

Máte nápad? Chcete ho rozjet? V kurzu Od nápadu k produktu vám pomůžu dotáhnout ho do konkrétní nabídky, kterou vyšlete rovnou vašemu zákazníkovi. Na výběr je varianta pro samouky nebo koučování ve skupině. Chystám další běh, přihlašovat se můžete už teď.

U článku nejsou žádné komentáře, buďte první.

Přidej komentář

Políčko email žlutě podbarvené nevyplňujte, služí jako ochrana před roboty.např.: Jan Novák
např.: jan.novak@example.com
např.: http://example.com
Tipy a novinky pro akční maminky
2009 - 2022 © Dominika Špačková