O antikoncepci se už nestarám. Stará se o ni partner. Má na to počítač. Antikoncepční počítač. Mým jediným úkolem je ráno si změřit teplotu v ústech a je to. Partner si díky počítači hlídá sám, kdy jsou plodné a neplodné dny a podle toho se rozhoduje, jestli také použijeme kondom nebo ne. Já se o nic nestarám.

Pro mě dokonalá alternativa. Nemám ráda hormonální antikoncepci, nejen kvůli nežádoucím účinkům, ale také kvůli tomu, že zodpovědnost za sexuální život páru pak nese na svých bedrech jenom žena. Tak jako na sex v páru jsou potřeba dva, tak i zodpovědnost za antikoncepci by měl sdílet také muž.

O co jde?

Jak kdysi vyjádřila kamarádka - aha, takže je to nějaká apka, která má vlastní hardware.

Přesně!

Jde o elektronické zařízení, které samo vypočítává plodné a neplodné dny až na týden dopředu. Spolehlivost je zhruba stejná jako u hormonální antikoncepce. V případě, že však hormonální antikoncepci neberete přesně - (někdy zapomentete) je spolehlivost stejná - tedy 99,3% (Což jen znamená, že ze 100 párů, které používaly tuto metodu po dobu 1 roku, otěhotnělo 0,7 % párů. A ano, stalo se tak i při užívání hormonální antikoncepce).

Anitkoncepční minipočítač používáme více než rok. Počítač se naučil znát mé cykly a dnes ukazuje něco okolo 8 - 10 dní jako plodných. Zbytek pohoda a klídek. Pochopil mé cykly i přes počáteční problémy - po porodu byly cykly nepravidelné a trvalo rok, než se menstruace začala objevovat pravidelně.

Teplotu měříte vždy po probuzení. A druhý den pak nemusíte měřit ve stejnou hodinu, ale v časovém rozpětí o tři hodiny dříve až o tři hodiny později než v den předchozí.

Celkově to funguje báječně. Já se starám jen o to, abych si změřila teplotu a počítač s partnerem zajistí to ostatní. Pohlídají plodné či neplodné dny. Jednou za měsíc se počítač musí dát do nabíječky.

Rok jsem chtěla napsat článek o tom, jak se mi báječně používá, ale pořád jsem nevěděla, proč se mi do psaní nechce. Nějak to nešlo. Nemůžu psát o funkcích a o tom, co všechno umí. Já to nevím a nezajímám se o to. Vím jen to, že dnes můžu otěhotnět a zítra ne. Starostí mám nad hlavu, tak proč si přidělávat další?

Je to prostě elektronická hračka, a když nám poštou dorazila, partner si s ní hrál dvě hodiny. Konečně antikoncepce, která baví muže. Navíc se partner cítí tak důležitý, že bez jeho pomoci ani nenastavím budík. Podle návodu bych to zvládla, ten je jednoduchý. Ale jsem spokojená se stavem věcí natolik (rozuměj - že partner je součástí tohoto procesu), že se do mužské práce nemotám.

………………………………..
!Aktuálně:

OPĚT PŘIJÍMÁME NOVÉ ČLENY. Po dlouhých 6 měsících opět otevíráme dveře novým členkám do skupiny ÚSPĚŠNÁ A ODPOČATÁ. Ve skupině se zabývám jedinou věcí na které záleží: Vydělat si dostatek peněz na život. Slušně si vydělat. Celé to zvládnout to při dětech a nebýt uhoněná.
Klikněte na odkaz dočtete se, jak na to:
http://www.uspesna-odpocata.cz/
Třeba vás také naláká, co o skupině řekla třeba Katka Piliarik:
Dřív jsem si z podnikání nevyplácela žádnou odměnu. Před koučováním a skupinou jsem jen pokrývala náklady. Fungovala jsem hodně punkově a na základě intuice. Teď mám 2x větší obrat, než jsem měla na začátku. A každý měsíc si vyplácím peníze.

Komentáře (2)

29. října 2014 (11:12)Klára

Já si myslím, že zodpovědnost partnera za antikoncepci (respektive jeho spolupodílení se) by mělo spočívat v něčem trošičku jiném, než v tom, že čučí na jakýsi počítač a mačká tři tlačítka. To je totiž úplně stejné jako když dá ženě peníze na pilulky. O spolupodílení se bych hovořila pouze v případě, že partner bude pokaždé používat při sexu kondom. Jenže do toho se většině chlapů absolutně nechce. Ladycomp je tedy něco, co takovou možnost vůbec neumožňuje. Je to opět na bedrech ženy (ona se musí měřit, ona se musí starat o to, aby to bylo provedeno správně a včas, atp. Chápu Vaše nadšení (kdo by se chtěl dopovat pilulkama), ale argumenty o partnerově podílení se na celé záležitosti, co jste uvedla na stránce výrobce, potažmo zde, považuji za zcestné. Jen můj názor.4. listopadu 2014 (21:02)Dominika Špačková

Kláro, to je jistě na posouzení každého. Pro mě to tak jednoznačně je. Kondom při sexu není nutné používat pokaždé, protože ne každý den plodný a mě je sex bez kondomu mnohem příjemnéjší. Takže pokud můj partner je díky mačkání tlačítek schopen plodně dny od neplodných rozeznat, já jsem spokojená. Pokud někomu vyhovuje raději používat kondom pokaždé, tak antikoncepční počítač nepotřebujePřidej komentář

Políčko email žlutě podbarvené nevyplňujte, služí jako ochrana před roboty.např.: Jan Novák
např.: jan.novak@example.com
např.: http://example.com
Tipy a novinky pro akční maminky
2009 - 2022 © Dominika Špačková