Podnikat při dětech se dá bez zbytečného rizika, bez velkých investic a s jistotou, že děláte ty správné kroky. Jen si to představte, že máte dost času na děti, podnikání věnujete polovinu běžné pracovní doby a vyhnula jste se statisícovým investicím. A k tomu každý rok zdvojnásobíte zisk.

V kurzu "Jak neohrozit rodinu" vám představím principy bezpečného rozjezdu podnikání a s jeho pomocí si vyberete správný byznys model. Kurz je rozdělený do 3 částí:

1) Na čem stojí úspěch podnikajících maminek?

 • Podnikání není přivýdělek, musí se na něj strategicky.
 • Kolik času chcete mít na děti.
 • Zda máte strategický časový rozvrh.
 • Kde jsou hranice mezi podnikatelkou a maminkatelkou.

2) Jak ohlídat finance?

 • Všechno si propočítáme.
 • Dozvíte se, jak si spočítat, kolik může vaše podnikání vydělat.
 • Zjistíte, jak se s podnikáním nedostat do finančních potíží.

3) Co to znamená “bez zbytečného rizika”?

 • Jak neohrozit rodinu, myslet na zadní vrátka a mít i náhradní řešení.
 • Jaké jsou principy bezpečného rozjezdu podnikání.
 • Jaké jsou vhodné a nevhodné byznys modely při dětech.
 • Jak si vybrat podnikání, které respektuje vaši rodinou situaci.

Postupně si v průběhu kurzu zhodnotíte, jestli je váš byznys plán v pořádku, jestli je váš nápad vhodný pro byznys při dětech. A následně si vyberete vhodný byznys model. A to za pomoci pracovních listů, které si z kurzu odnesete a budete s nimi moci kdykoli pracovat.

Pracovní listy:

 • Co chci dělat?
 • Kolik můžu vydělat?
 • Jaký je správný byznys model?
 • …. a další 3
Jak neohrozit rodinu - worksheets

Cílem celého kurzu je vybrat si správně podnikatelský model tak, aby respektoval rodinné podmínky a neohrozil ani finance a ani zdraví nikoho ze zúčastněných. Podnikání je rizikové, ale se správným přístupem, kdy se vyhneme největším chybám, jej lze dělat s minimálním riskem a respektem k rodině.

Proto se budeme bavit o tom:

 • Jak si vybrat z mnoha nápadů, které mám, a proč všechny nápady testovat.
 • Jestli se vyplatí do vašeho podnikání investovat.
 • Jak důležitá je podpora a jak si ji zajistit.

Je kurz vhodný i pro vás?

Jestliže začínáte nebo podnikání zvažujete, jste tu zcela správně. Připravíte si vše dopředu a zjistíte, jak nad podnikáním přemýšlet. Pokud jste v rozjezdu (například do 2 mil. obratu), nebo cítíte, že je toho na vás moc, že nestíháte, podíváme se na mušku celému byznys modelu a zjistíme, kde jsou vaše slabá místa a co s nimi dělat.

Pokud máte pocit, že váš nápad nemá jedinou chybu, nebo že to bude v pohodě, na kurz nechoďte. Byl by pro vás zbytečný.

Stejně tak bychom si nerozuměly, pokud se bojíte, že bych vám váš podniktelský záměr mohla zkritizovat. Na tento kurz se kvůli tomu chodí. Ještě než začnete, zjistíte slabá místa a nevhodné byznys modely. Beru to tak, že je lepší dopředu zjistit, co nebude fungovat, než to zjistit v praxi, kdy člověk proinvestoval půl milionu nebo třeba dva.

Navíc vám nemohu slíbit ani zaručený úspěch. Podnikání ovlivňuje řada faktorů a některé z nich, třeba onemocnění, nemůžeme ovlivnit. Já vám však ukáži, kudy jiným podnikatelkám utekly nemalé peníze a jak se stejných chyb vyvarovat.

Na kurzu totiž ukazuji konkrétní příklady toho, co a kde to drhlo a co se nepovedlo, abychom se z jejich chyb mohly poučit a podnikání si dobře promyslely.

Často kladené otázky:

Nemohu si dovolit investovat, mohu i tak podnikání vyzkoušet?

Podnikání lze rozjet i bez velkých investic. Je potřeba pokračovat strategicky a vybrat si správný podnikatelský model. Všechno v tomto kurzu probereme včetně výběru správného byznys modelu vhodného pro vaši rodinnou situaci.
Nicméně je potřeba počítat s tím, že pokud nejsou finance na rozjezd podnikání, je nutné investovat něco jiného, a to čas.

Chtěla bych podnikat, ale nevím v čem. Bude mi kurz k něčemu?

Zajisté. Z vašich pracovních zkušeností nebo nápadů (i když vám přijdou vágní) vykřešeme možnosti, čemu se můžete věnovat, vyřadíme pro maminky nevhodné typy podnikání a nakonec vytvoříme byznys model, který vyhovuje vám a vaší situaci.

Já přesně vím, co chci dělat. Není kurz pro mě zbytečný?

Nebude. Projdete si mnou a s ostatními metodiku správného výběru byznys modelu pro maminky a vychytáme chyby, které by vás stály čas a peníze. Najdeme silné stránky, na kterých podnikání postavit. Také identifikujeme slabá místa a povíme si, jak se k nim postavit, abyste se vyhnula problémům.

Stihneme probrat vše podstatné o podnikání?

Nestihneme. Podnikání je široká oblast a dá se studovat roky. Proto se na kurzu, kde se potkáme na 3 nebo 4 hodiny, soustředíme na to, co je podstatné, když chcete rozjet podnikání při dětech a neohrozit je, sebe ani rodinné finance. Zaměříme se na to, jak podnikat bezpečně a vybrat správný byznys model pro vás a vaši rodinu.

Co když mi onemocní dítě a nebudu moci dorazit?

Můžete se bezplatně přehlásit buď na jiný termín tohoto kurzu, nebo do jiného kurzu, nebo na poradenství ve stejné ceně. I já jsem máma a vím, že dítě někdy onemocní v nevhodnou chvíli. Napište nebo zavolejte a domluvíme se.


Reference z mých kurzů:

"Podnikání na mateřské: Dominika Špačková svému tématu rozumí a opravdu jí zaleží na tom, aby ženy na mateřské nepodnikaly riskantně. Umí poradit i s konkrétní situací. Dostaly jsme poměrně hodně teoretických informací."
Hana Mráčková

"Velmi oceňuji informace z praxe, popis reality, žádné malování narůžovo, jak je podnikání na mateřské skvělé. Ono totiž někdy není a ani být nemůže. Dominika velmi trefně a věcně "varuje" před riziky. Je pak na každé z účastnic, jak hluboko si sáhne do duše, zda je na volnou nohu připravená."
Míša Tréglová

"S Dominikou spolupracuji průběžně již rok a půl na projektu první sdílené kanceláře v Praze s hlídáním dětí Atelier PEXESO. Za tu dobu jsem použila v praxi mnoho jejích rad. Upravily jsme ceny, webové stránky, vytvořily koncepci pravidelných newslettrů, uspořádali několik propagačních akcí. Vše se pozitivně projevilo na mém podnikání. Líbí se mi její styl - věci je potřeba zjednodušit a jít k cíli efektivně a vytrvale. A to vše v souladu s ženskou přirozeností. Dokáže povzbudit, ale i konstruktivně kritizovat a ukázat jiný pohled na věc. Další její předností je, že se neustále vzdělává a používá k tomu nejen české, ale i zahraniční zdroje. Jejímu poradenství věřím a vřele doporučuji, zvláště podnikajícím ženám či maminkám."
Pavlína Mertová, provozovatelka coworkingu pro rodiče, Ateliér Pexeso

"Dominika ví, o čem mluví. Jako matka podnikatelka řeší naprosto jiné výzvy než běžný volnonožec. Je otevřená, vstřícná a rozumí potřebám matek."
Markéta Ubíková

V případě zájmu o tento kurz nás prosím kontaktujte na "podpora@maminkatelky.cz nebo sledujte stránku www.maminkatelky.cz

Napište si o nový termín semináře:

Jakmile vypíšu termín pro tento seminář, tak Vám pošlu email s podrobnostmi.
Např. termín, který by Vám vyhovoval.

Tipy a novinky pro akční maminky
2009 - 2022 © Dominika Špačková