Dominika Špačková>Blog>Návštěvy s proviantem

Návštěvy s proviantem

13. března 2012 - napsala Dominika Špačková


 
 

Když se v prvních dnech doma ani nestihnete napít, je teplé jídlo doslova požehnáním. Sama jsem si ho připravit nemohla, rodina neměla čas, ale všichni chtěli vidět miminko. Nakonec jsem přijímala v šestinedělí jen takové návštěvy, které uvařily nebo přinesly jídlo.

Jak jsem tak v prvních dnech nestíhala nic, sestavila jsem si seznam priorit, který mi pomohl si ujasnit, co mám dělat, jakmile se mi uvolní ruce. Postupně jsem zvládla základní činnosti jako jít na záchod, napít se, najíst se.

Pouze u “najíst se” byl problém. Jedla jsem pouze chleba se sýrem. Pokud chleba nebyl nakrájený na plátky předem, tak jsem nejedla. Neměla jsem ho jak ukrojit s maličkou v náručí. A když mi partner snědl pracně připravené krajíce chleba, byl oheň na střeše, až to vypadalo na rozvod.

Vysvětlili jsme si, že předem nakrájené krajíce mi nemá brát, a bylo lépe. Potřebovala jsem však ještě jednu věc - teplé jídlo. Pořádné teplé jídlo. Na suchém chlebu s přikusováním tvrdého sýru, se sice dá přežít, ale po pár dnech kojící matka sní o něčem teplém.

Měla jsem sice předvařeno, ale problém byl v tom, že jsem si to ani nestíhala ohřát, protože holt neumím kojit ve stoje, mikrovlnku nemám, a tak jsem na plotně několikrát spálila dobré jídlo. Případně jsem si ohřála a nechala vychladnout to stejné jídlo třeba třikrát za sebou. Počtvrté jsem se k tomu už neodhodlala.

Takže, jak na teplé jídlo? Kdyby žila maminka, přijela by a vykrmovala mě. Partnerova maminka vaří nerada a navíc má hodně práce. Potřebovala jsem něco vymyslet. Dobrá maminkatelka (podnikající maminka) je ta, který umí vymyslet řešení zdánlivě neřešitelné situace.

To je sice pravda, ale ještě se mi sem tlačí návštěvy, které chtějí vidět miminko. Nemám čas ani sobě udělat čaj, natožpak něco pro návštěvu. A navíc se tu kupí nepořádek. A řešení bylo nasnadě. Návštěvy totiž mají volné ruce a můžou uvařit.

A tak jsem vyhlásila začátek série návštěv s vlastním proviantem. Návštěva přinese svoje jídlo, udělá si čaj a ještě po sobě uklidí. Trochu jsem se styděla, že nezvládám, ale situace taková prostě byla. Nejsem superžena, která v šestém dni po porodu jde zpátky do práce a
k tomu ještě má naklizeno.

Překvapivě návštěvy byly terno. Vždycky nadšeně uvařily, já jsem nebyla sama doma, mohla jsem si popovídat a báječně jsem se najedla. Také pochovaly děťátko a já jsem v klidu mohla na záchod nebo se napít. Skvělé. Návštěvy byly ještě o krok dále, než jsem dokázala domyslet já sama - často uvařily tolik, že jídlo ještě zbylo pro mě na další den.

………………………………..

Aktuálně:

OPĚT PŘIJÍMÁME NOVÉ ČLENY. Po dlouhých 6 měsících opět otevíráme dveře novým členkám do skupiny ÚSPĚŠNÁ A ODPOČATÁ. Ve skupině se zabývám jedinou věcí na které záleží: Vydělat si dostatek peněz na život. Slušně si vydělat. Celé to zvládnout to při dětech a nebýt uhoněná.
Klikněte na odkaz dočtete se, jak na to:
http://www.uspesna-odpocata.cz/
Třeba vás také naláká, co o skupině řekla třeba Katka Piliarik:
Dřív jsem si z podnikání nevyplácela žádnou odměnu. Před koučováním a skupinou jsem jen pokrývala náklady. Fungovala jsem hodně punkově a na základě intuice. Teď mám 2x větší obrat, než jsem měla na začátku. A každý měsíc si vyplácím peníze.

U článku nejsou žádné komentáře, buďte první.

Přidej komentář

Políčko email žlutě podbarvené nevyplňujte, služí jako ochrana před roboty.např.: Jan Novák
např.: jan.novak@example.com
např.: http://example.com
Tipy a novinky pro akční maminky
2009 - 2019 © Dominika Špačková