Po delší době jsem opět zavítala do knihovny a hned jsem objevila několik skvostů. Mezi nimi také dětskou ilustrovanou knihu Olivie. Napsal a nakreslil ji Ian Falconer. V zahraničí posbírala řadu cen za nejlepší dětskou knihu roku.

Kniha mezi ostatními dětskými knihami vyniká svým minimalismem – je v podstatě černobílá, jen občas doplněná o červenou. Tato strohost je mimo jiné příjemná i proto, že na dítě nekřičí barvy jedna přes druhou.

Vystupuje zde malé prasátko Olivie – sebevědomá prasečí holčička. Zažijete s ní neobyčejné věci od ranního vstávání a oblékání po návštěvu pláže a muzea. Olivii jsme si celá rodina zamilovali. My dospělí kvůli jemnému humoru, nadhledu a umělecké hodnotě. Aničku oslovují obrázky a ráda popisuje, co prasátko dělá.

Počet slov na stránce je velkou výhodou pro malé čtenáře. Nebo spíše pro jejich maminky. Pokud chce dítě, tak jako naše Anička, otáčet listy vlastní rychlostí, rodič stihne ty dvě či tři větičky přečíst.

V Čechách kniha vyšla teprve loni a s ní také další díl – Olivie zachraňuje cirkus. V zahraničí jich vyšlo samozřejmě mnohem více.

A podle toho, s jakými knihami jsem se doposud setkala, tuším, že Olivie bude jedna z TOP 10 knih roku 2014. Takže rozhodně doporučuji nejen k přečtení, ale i jako pěkný nezvyklý dárek pro děti od roku a půl. (Krtka už mají všichni od jiných lidí.)

A co vy? Znáte Olivii také? Jaké jsou vaše oblíbené dětské knížky?

………………………………..

Aktuálně:

Máte nápad? Chcete ho rozjet? V kurzu Od nápadu k produktu vám pomůžu dotáhnout ho do konkrétní nabídky, kterou vyšlete rovnou vašemu zákazníkovi. Na výběr je varianta pro samouky nebo koučování ve skupině. Chystám další běh, přihlašovat se můžete už teď.

U článku nejsou žádné komentáře, buďte první.

Přidej komentář

Políčko email žlutě podbarvené nevyplňujte, služí jako ochrana před roboty.např.: Jan Novák
např.: jan.novak@example.com
např.: http://example.com
Tipy a novinky pro akční maminky
2009 - 2022 © Dominika Špačková