Vizualizační cvičení, které pomáhá prožít svoje tělo jinak, lépe o něj pečovat a věnovat více pozornosti sobě samé. Prožitím sebe samé jako posvátné ženy se naše těla stanou zdrojem radosti, léčení, požehnání a božské inspirace.

To jak vnímáme svoje tělo ovlivňuje kvalitu našeho života. Pokud své tělo nenávidíme, nebo se za něj stydíme, projevujeme se v různých životních situacích jinak, než když svoje tělo milujeme. Pokud svoje tělo milujeme chováme se v některých situacích svobodněji, jsme sebevědomější nebo se jen nenecháme v tramvaji znervóznět tím, že se za námi někdo směje.

Láska k vlastnímu tělu je dlouhodobá investice: na začátku mám pocit, jako bych dostávala méně než jsem vložila. V dlouhodobém horizontu jsem schopná vidět, jak moc se tato investice vrací: zbystřené smysly, hlubší prožitek při milování nebo lepší intuice. A i když projevujeme lásky dost, nikomu neublíží poskytnout svému tělu péče o trošku více než doposud. Naše tělo se nám za zvýšenou pozornost, péči a lásku vžycky odvědčí.

Toto cvičení má být inspirací. Dotkneme se toho, jak krásně se můžeme v našem vlastním těle cítit, jak jej můžeme prožívat s lehkostí a radostí. Pokukazuje na to, jak hlubokou úctu můžeme ke svému tělu cítit, a jak veliká láska může naše tělo zaplavit. Je to cvičení prožitkové. Najděte si na něj vhodný čas a prostor, tak aby vás nejméně po tuto dobu nikdo nerušil.

Cíle cvičení: Vnímat, cítit a prožívat jako posvátná žena, jež naplňuje svůj úkol – péči o chrám jemuž zasvětila svůj život.
Délka cvičení: 20 minut
Kde cvičení provádět: klidné místo, vleže nebo v sedě,
Popis cvičení:

Se zavřenýma očima se několikrát zhluboka nadechněte a vydechněte. Soustřeďte se na svůj dech. Nádech a výdech. Směřujte svoji pozornost do podbřišku. Zkuste si představit, jak každý nádech naplňuje vaši dělohu. Soustřeďte se na ticho, které se nachází ve vaší děloze. Nechejte toto ticho, aby vás zcela prostoupilo, aby se ve vás rozprostřelo. Jak nasloucháte svému vlastnímu tichu, představte si, jaké by to bylo žít život jako posvátná uctívaná žena, jejíž každý čin má hluboký smysl.

Ať je tato žena kněžkou nebo bohyní, její tělo je jedno velké mystérium, kde se spojuje duch a hmota v jedno. O takové tělo je možné jenom s největší úctou a láskou pečovat. Takové tělo se stává posvátným chrámem ducha. Plně se do této představy ponořte.

Dívejte se na svět a na svoje tělo jako tato dokonalá žena, jíž se dostalo nejvyššího požehnání. Každý její dotyk uzdravuje, z každého připravovaného jídla se stává lék. Každý kdo se dostane do její blízkosti je pozvednut na duchu.

Jak se tato posvátná žena chová ke svému tělu? Jak své tělo pečuje, když ví, že její tělo je nejvyšším nástrojem požehnání? Jak projevuje lásku a úctu svému tělu? Jak jej vnitřně oslovuje? Nořte se do prožitku ještě hlouběji, intenzivně nasávejte celou atmosféru.

Představujte si jak se tato kněžka či bohyně pohybuje, jak se stravuje, jak se obléká? Jak vnímá kontakt s jinými bytostmi a jak na ni reagují ostatní lidé? Jak vnímá božskou inspiraci sama v sobě? Jakou úctu k této inspiraci má?

Soustřeďte se na své pocity a pokud jsou příjemné, můžete ve své představě tento pocit přinést ke každé buňce svého těla. Představte si jak buňky tuto atmosféru nasávají, jak do sebe přijímají lásku, péči, božskou jiskru. Nechte tento pocit proudit v celém těle. Zůstávejte tak dlouho v tomto prožitku, jak je vám příjemné.

Po skončení meditace si věškeré detaily zapište na hezký kus papíru nebo do svého deníku. K tomuto zápisu se pak můžete vracet ve chvílích, kdy potřebujete pozvbuzení.

………………………………..

Aktuálně:

OPĚT PŘIJÍMÁME NOVÉ ČLENY. Po dlouhých 6 měsících opět otevíráme dveře novým členkám do skupiny ÚSPĚŠNÁ A ODPOČATÁ. Ve skupině se zabývám jedinou věcí na které záleží: Vydělat si dostatek peněz na život. Slušně si vydělat. Celé to zvládnout to při dětech a nebýt uhoněná.
Klikněte na odkaz dočtete se, jak na to:
http://www.uspesna-odpocata.cz/
Třeba vás také naláká, co o skupině řekla třeba Katka Piliarik:
Dřív jsem si z podnikání nevyplácela žádnou odměnu. Před koučováním a skupinou jsem jen pokrývala náklady. Fungovala jsem hodně punkově a na základě intuice. Teď mám 2x větší obrat, než jsem měla na začátku. A každý měsíc si vyplácím peníze.

U článku nejsou žádné komentáře, buďte první.

Přidej komentář

Políčko email žlutě podbarvené nevyplňujte, služí jako ochrana před roboty.např.: Jan Novák
např.: jan.novak@example.com
např.: http://example.com
Tipy a novinky pro akční maminky
2009 - 2022 © Dominika Špačková