Knihy profesora Zděňka Matějčka mám ráda od puberty. Psychologické eseje, obsahují krátké čtivé texty, které se hodí na přečtení či předčítání před spaním. S jeho myšlenkami se dobře usíná.

Matějček mluví laskavě - číst jeho knihu - je jako naslouchat moudrému dědečkovi z pohádky. A i když nesouhlasím úplně se vším, jeho eseje vedou k zamyšlení nad našimi dětmi, nad tím, jak se k nim chováme a co jim předáváme.

Pár věcí, co mě zaujaly:

  • lze vůbec zkušenosti starších předat mladším generacím
  • chlapeckou identitu budovat za pomocí zvyšování fyzické síly
  • miminka a děti oplývají intelektuální radostí a pokud jsou nedostatečně nebo příliš stimulovány, tak ztrácejí zájem nebo se brání (přestože tedy jinde v knize kritizuje snahy o změny školství, zde popisuje přesně to, co se Maria Montessori snažila v dětech svým přístupem podpořit)
  • dát dětem možnost hrát divadlo - mají příležitost vyzkoušet si, jaké je to v botách někoho jiného, příležitost ke společnému dílu a navíc získávají pozitivní prožitek ve skupině

Pro ty, co se zajímají o výchovu či vývojovou psychologii - moc příjemná navíc obohacená o dlouhou životní moudrost.

………………………………..

Aktuálně:

OPĚT PŘIJÍMÁME NOVÉ ČLENY. Po dlouhých 6 měsících opět otevíráme dveře novým členkám do skupiny ÚSPĚŠNÁ A ODPOČATÁ. Ve skupině se zabývám jedinou věcí na které záleží: Vydělat si dostatek peněz na život. Slušně si vydělat. Celé to zvládnout to při dětech a nebýt uhoněná.
Klikněte na odkaz dočtete se, jak na to:
http://www.uspesna-odpocata.cz/
Třeba vás také naláká, co o skupině řekla třeba Katka Piliarik:
Dřív jsem si z podnikání nevyplácela žádnou odměnu. Před koučováním a skupinou jsem jen pokrývala náklady. Fungovala jsem hodně punkově a na základě intuice. Teď mám 2x větší obrat, než jsem měla na začátku. A každý měsíc si vyplácím peníze.

U článku nejsou žádné komentáře, buďte první.

Přidej komentář

Políčko email žlutě podbarvené nevyplňujte, služí jako ochrana před roboty.např.: Jan Novák
např.: jan.novak@example.com
např.: http://example.com
Tipy a novinky pro akční maminky
2009 - 2022 © Dominika Špačková