Skvělá kniha navazuje na knihu Spratek. Nejde o pohádkový příběh jako v prvním díle, ale sledujeme, jak těžké je pro dívku Shielu překonat podmínky, do kterých se narodila. Jde o dechberoucí příbeh, při němž se těšíte na každou další stránku.

Vynikající kniha od Torey Hayden mě doslova nenechala spát. Přestože jsem maminkatelkou (maminkou, která podniká), jakmile jsem tuto knihu vzala do ruky, přečtetla jsem ji prakticky na jeden zátah. Netrvalo to sice 8 hodin jako u knihy Spratek (od stejné autorky), ale během nějakých 36 jsem ji mezi kojením a přebalováním zvládla přečíst.

Tiger’s Child , která zatím bohužel vyšla jen anglicky, volně navazuje na knihu Spratek, ve které je krásně vykreslen příběh šestileté dívky Shiely. Kniha Tiger’s Child není pohádkovým příběhem jako její první díl, ve kterém Torey jako učitelka pomůže zneužívanému dítěti začít žít nový život. Právě naopak. Druhý díl odkrývá komplexitu problémů, které Shiela jako sedmiletá nemohla či neuměla komunikovat.

Torey zjišťuje, že život není tak jednoduchý, jak se zdá, a objevuje další zneužívání, kterým si Shiela jako dítě prošla. Život nadprůměrně inteligentní dívky s otcem závislým na drogách je velmi náročný. Když se otec Shiely dostane do vězení za drogy, dívka putuje po pěstounských rodinách, dětských domovech i nápravných ústavech.

Po celou dobu se Torey snaží být Shiele oporou a i když se jí dívka vždy na čas ztratí, opět se setkávají. Shiela se pokuší najít svoji matku, která ji ve čtyřech letech opustila, což se jí nepodaří. Čtenář pak sleduje, jak osamělá Shiela je, jakou bolestí prochází a jak obtížně se se svojí situací vyrovnává.

Kniha popisuje jen pár let mezi Shieliným třináctým rokem a časem, kdy dívka dokončuje střední školu a odchází do svého prvního zaměstnání. Zajímavě je také popsán boj s institucemi, které svým byrokratickým zaměřením spíše vytvářejí lidi pro kriminál, než aby člověku pomohly dostat se z problémů, jak je jejich posláním.

Proč tedy knihu číst?

  • Je tak dobře napsaná, že s každou stránkou jen přemýšlíte, jak příběh Shiely nakonec dopadne a co se s Shielou stane.
  • Můžete nahlédnout pod pokličku a vidět, čím Shiela prochází, aby se dokázala vyrovnat s krušnými roky, kterými si prošla.
  • Kniha vás může inspirovat, protože se jedná o skutečný příběh, ve kterém se Shilele vyplácí její vytrvalost.

………………………………..

Aktuálně:

OPĚT PŘIJÍMÁME NOVÉ ČLENY. Po dlouhých 6 měsících opět otevíráme dveře novým členkám do skupiny ÚSPĚŠNÁ A ODPOČATÁ. Ve skupině se zabývám jedinou věcí na které záleží: Vydělat si dostatek peněz na život. Slušně si vydělat. Celé to zvládnout to při dětech a nebýt uhoněná.
Klikněte na odkaz dočtete se, jak na to:
http://www.uspesna-odpocata.cz/
Třeba vás také naláká, co o skupině řekla třeba Katka Piliarik:
Dřív jsem si z podnikání nevyplácela žádnou odměnu. Před koučováním a skupinou jsem jen pokrývala náklady. Fungovala jsem hodně punkově a na základě intuice. Teď mám 2x větší obrat, než jsem měla na začátku. A každý měsíc si vyplácím peníze.

U článku nejsou žádné komentáře, buďte první.

Přidej komentář

Políčko email žlutě podbarvené nevyplňujte, služí jako ochrana před roboty.např.: Jan Novák
např.: jan.novak@example.com
např.: http://example.com
Tipy a novinky pro akční maminky
2009 - 2022 © Dominika Špačková