Byznys konzultace a Hippokratova přísaha

Kvůli článkům o šmejdech se ke mně pořád dostávají příběhy zklamaných a podvedených lidí. A proto mám stále na webu odkaz “šmejdi”. Později, až téma nebude aktuální, tak jej zanořím hlouběji do webu. 

Díky knize Moudrost psychopatů jsem se srovnala s tím, že jsou prostě lidé, co dělají věci primárně pro svůj prospěch. Právě jako ti šmejdi, o kterých jsem teď tolik psala. 

K tomu mě napadá jedna věc. Ten, kdo vás konzultuje, by primárně měl být nastaven tak, jako by složil Hippokratovu přísahu

Nikoho nijak nepoškodit. To by měl být první úmysl konzultanta. Stejně tak kteréhokoliv poskytovatele služeb. A tímto prizmatem by měl nahlédnout na každé doporučení v rámci byznys konzultací, které udělá. 

A tak mě napadá, že si svoji Hippokratovu přísahu napíšu. Vím, že existují různé komise pro etické chování v byznysu, ale možná by stálo za to definovat, co považuji za etické a co ne.

 

P.S.: Máte konkrétní byznys téma, které potřebujete vyřešit a hodila by se rychlá rada? Objednejte si call jeden na jedno. Call uděláme telefonicky, a probereme jakékoli téma, které nyní řešíte. Dávám pragmatické rady, které budete moci použít kdykoli. To vám garantuji.

Sdílet:

Odebírat newsletter:

Know-how

Powerpricing s Dominikou

Pravidelný newsletter plný know-how o cenotvorbě, byznys architektuře a strategii. Přidejte se!

Know-how
Copyright 2024
dominika@maminkatelky.cz
facebookenvelopelinkedinangle-downxingpaper-planepinterest-pwhatsappcommentingcrossmenu