Kniha McKeown: Essencialismus

Na aktivní dovolenou na horách jsem si vzala čtečku. Bez knihy nemohu jet nikam a fyzické knihy nepřipadaly v úvahu. Cestovali jsme totiž na lehko, pod sedm kilo. Veškerá výbava každého z nás vážila méně než sedm kilo.

Chtěla jsem si znovu pročíst Taleba a jeho Black Swan, protože se mi hodí k jednomu podcastu, který připravuji. Druhý den jsem ale po túrách byla unavená a hlava se nechtěla zabývat prací ani Talebem. Tak jsem otevřela Essencialismus od Grega McKeowna. Ta kniha pro mě osobně měla obrovský význam v tom, že mi pomohla zvládnout podnikání i s malým miminkem. Díky jeho myšlenkám jsem se naučila editovat a věnovat jen podstatným věcem. Vzít jako prioritu to, co má největší dopad.

Když se jako byznys architekt zabývám stavěním byznysu pro škálování, je editace (hledání toho, co bude mít největší dopad) jádrem mojí práce. Nejde dělat všechno.

Jako podnikatelé si musíme vybírat činnosti, které mají dopad, význam a něco přinesou. Čím méně děláme všeho, tím více prostoru máme na podstatné činnosti. Je nutné si to připomínat. Tahle kniha vám v tom pomůže.

A pokud jste ji už četli, dejte mi vědět, jak se vám líbila a co vám přinesla.

P.S.: Chcete o kus vyrůst a nejde to? Brzdí vás zbytečnosti a potřebujete se zaměřit na to podstatné? Jsem tu pro vás.

Sdílet:

Odebírat newsletter:

Know-how

Powerpricing s Dominikou

Pravidelný newsletter plný know-how o cenotvorbě, byznys architektuře a strategii. Přidejte se!

Know-how
Copyright 2024
dominika@maminkatelky.cz
facebookenvelopelinkedinangle-downxingpaper-planepinterest-pwhatsappcommentingcrossmenu