Limity a restrikce

Každý rok beru jednoho konzultačního klienta zdarma. Nejedná se o moji klasickou práci, tedy firemní růst a škálování. Většinou se jedná o člověka, který je v nějaké kritické situaci. Samoživitelka, které chybí peníze. Člověk, kterému se zhoršuje zdravotní stav.

Je to moje forma pomoci světu, charitě nebo nezisku. Ne že bych nepřispívala jinde. Tento způsob jsem si však nastavila už před deseti lety proto, aby někomu pomáhaly nejen moje peníze, ale i moje skutečná práce.

V průběhu let to byly silné příběhy. Paní, která přicházela o zrak. Jiná, která přišla o sluch. Žena, které muž zanechal dluhy, zmizel a stal se buddhistickým mnichem. Pán, který ztratil manželku.

Oproti tomu, když pracuji s firmami, kde řešíme, jestli letos bude zisk velký nebo malý, tady se zaměřujeme na to, jestli bude jen na chleba, na zaplacení nájmu, nebo zda děti budou moci na kroužek.

U takové zakázky mám velké restrikce - tady nejsou peníze na investice, není čas, nebo není dostatečné zdraví.

Nedávno jsem si uvědomila, jak moc mi to pomáhá v mé placené práci. Svou roli hrají právě restrikce nebo limity. Limity, které podnikatel v této situaci má, jsou velké a určují nám, jakými směry se nikdy nebude moct vydat, nebo jakým věcem se nebude moci věnovat.
Díky tomu odpadá spousta starostí. Zbyde tak jen jedna nebo dvě možnosti, které pro navýšení příjmů lze udělat.

Proto pak není překvapení, že takový klient dokáže navýšit příjmy na dvojnásobek nebo trojnásobek.

Paradoxně, zdraví lidé s dobrým byznysem trpí právě opačným problémem. Mají moc věcí, které chtějí dělat, které by šly dělat, které mohou dělat. Potom je těžké vložit maximum vlastní energie do jedné věci, která bude mít největší dopad.

Proto mám ráda limity a restrikce. Odstraní šum, nepodstatné věci, váhání, nejistotu.

Jak vy vnímáte limity a restrikce v podnikání?

P.S.:  Máte konkrétní byznys téma, které potřebujete vyřešit a hodila by se rychlá rada? Objednejte si call jeden na jedno. Call uděláme telefonicky,  a probereme jakoukékoli téma, které nyní řešíte. Dávám pragmatické rady, které budete moci použít kdykoli. To vám garantuji.

Sdílet:

Odebírat newsletter:

Know-how

Powerpricing s Dominikou

Pravidelný newsletter plný know-how o cenotvorbě, byznys architektuře a strategii. Přidejte se!

Know-how
Copyright 2024
dominika@maminkatelky.cz
facebookenvelopelinkedinangle-downxingpaper-planepinterest-pwhatsappcommentingcrossmenu