Nejnenáviděnější chlap na internetu

Netflixovský seriál. Říkal si King of revenge porn. Založil web, na kterém zhrzení milenci zveřejňovali fotky svých bývalých poloviček. Odpornost byla v tom, že tam přidali odkazy na všechny sociální sítě, a zveřejnili také adresu toho člověka.

Je to vlastně dokument, na který se nechcete dívat. A zároveň to musíte dokoukat.

https://www.netflix.com/watch/81413924?trackId=255824129

Z podnikatelského hlediska je zajímavé se na něj podívat. Na sítích “stačí” udělat cokoli, co přitahuje oči milionů a pak na to přilípnete reklamu. Inzerenti vám budou peníze dávat. Čím je to absurdnější, divnější, nechutnější, tím lépe. Tedy alespoň v tomto případě. 

V poslední době mě zajímá chování psychopatů a sociopatů v podnikání. Ti totiž jsou speciálně dobře psychologicky vybaveni na to, aby měli mimořádný úspěch. Celá řada principů, které zmiňuje kniha Moudrost psychopatů autora Kevina Duttona, byla v této krátké sérii krásně vidět:

  1. Psychopaté jsou podmaniví.
  2. Necítí vinu za své jednání.
  3. Jsou chladnokrevní.
  4. Když některé věci dělají, tak u nich nemají žádnou vnitřní psychologickou reakci - jsou schopni ustát obrovský tlak, pod kterým se jiní lidé hroutí.
  5. Nejzajímavější je, že psychopati na brain scanech ukazují podobné výsledky jako buddhističtí mniši. Tedy malou emocionální reakci na věci, které se dějí kolem nich.
  6. Proto se psychopaté hodí na zaměstnání jako neurochirurg a další obory, kde je právě obří tlak na to, aby neudělali chybu.
  7. Dokáží zachovat naprosto klidnou hlavu v mimořádně kritických situacích.
  8. Psychopatie neznamená nutně zlo. Až to, jak svoje nastavení člověk použije, může být zlo, jako v podobě Huntera Moora.

A jen dodatek, ve filmu nikde nebylo řečeno, že Hunter Moore je psychopat. Jen vidím velkou korelaci v tom, o čem se píše v knize Wisdom of psychopaths a v tom, jak Hunter Moore necítil žádné výčitky. 

Tady autor popisuje znaky psychopatů: https://www.youtube.com/watch?v=o8KDV_5pV2I

Zpátky k byznysu a tomu, kam moje myšlení směřuje - sítě jsou skvělý nástroj pro rozvoj podnikání, pokud neberete nic osobně. Pokud k nim dokážete přistupovat chladnokrevně, neemocionálně, mohou vám zajistit velmi zajímavé zdroje příjmů. A zároveň je dobré vědět, že celá řada lidí se tam prosadí právě proto, že necítí nic a jsou na hranici psychopatie.

Sdílet:

Odebírat newsletter:

Know-how

Powerpricing s Dominikou

Pravidelný newsletter plný know-how o cenotvorbě, byznys architektuře a strategii. Přidejte se!

Know-how
Copyright 2024
dominika@maminkatelky.cz
facebookenvelopelinkedinangle-downxingpaper-planepinterest-pwhatsappcommentingcrossmenu