Proč píšu o Las Vegas? Mám pět hlavních důvodů

Nejdříve trošku mojí historie. S maminkatelkami jsem začala, když Aničce bylo okolo 8 měsíců (v čase, kdy píšu tento článek je jí 10 let a 2 měsíce). Založila jsem klub, kde jsme měly sdílet zkušenosti. Pak vznikl první kurz “Podnikání na mateřské”, přibrala jsem poradenství a psala články. Krok za krokem jsem sbírala zkušenosti a přetavovala jsem v kurzy a poradenství. 

Když jsem začínala, moje práce byla spíše o tom ženy motivovat k tomu, aby to v omezeném rámci vyzkoušely. Myslela jsem tím bezpečně. Systematicky jsem studovala a nabírala zkušenosti. Každou radu, kterou jsem dávala, jsem ověřila nejen na sobě, ale na desítkách podnikatelek, které s dětmi procházely podobnými výzvami.

Na podrobnější historii projektu maminkatelky se můžete podívat v těchto dvou videích:

Jak vznikl projekt maminkatelky - část 1

Jak vznikl projekt maminkatelky - část 2

Vždycky a speciálně při dětech jsem si hlídala jednu věc - hlavně zbytečně neriskovat - proto pravidlo jedné dovolené. Prostě při dětech neinvestujte více, než kolik si můžete dovolit. Ohrozit rodinu podnikáním není žádná velká výhra. O tom by mohla mluvit spousta rodin, které díky podnikání jsou v osobním bankrotu, nebo jen proinvestovaly nemovitosti.

Důvod první: Dominiko, viděla jste to? 

A najednou mi od klientky přišlo - Dominiko, viděla jste to? Paní Cassandra prodává kurzy za 120 000 korun. 

Dominiko, byla jsem u Cassandry a ta mi dělala správu reklam, platila jsem 11 000 měsíčně, vydělávám 13 000. Je to v pořádku? Zdá se vám to v pořádku? 

Dominiko, kamarádka dala 500 000 za koučování u jiné Cassandry, nic ji to nevydělalo, a je v Bohnicích. Nemůžete to nějak zastavit? 

Dominiko, můžete s tím něco dělat?

A tak jsem se v dubnu roku 2021 ponořila do temných hlubin internetové bubliny pro podnikatelky, o které jsem neměla tušení. Na základě mého postěžování na facebooku mi napsala hromada lidí o tom, co se stalo někomu v okolí.

Rodina, která přišla o veškeré úspory. Jedna z Cassander motivovala klientky k tomu, aby si na její program půjčily. Když to této rodině nevyšlo, stačilo si umýt ruce a říci - hele nedostatečně jste se otevřely bohatství.

Prostě mě zaplavovala špatná práce, zruinované rodiny. Tolik k mému zlatému pravidlu neinvestujte více než za dovolenou. Investujte to, co si můžete dovolit ztratit. 

Někdo mávne rukou. Mávnout rukou neumím. 

Důvod druhý: Zajímám se, mám na starosti

Já ovšem vidím ty důsledky, a to i z toho důvodu, že jsem celou řadu podnikatelů tahala z velkých finančních potíží. Takové milionové dluhy, to není žádná velká nádhera. Někdy to chtělo 3 měsíce, ale jindy jsme se z toho šplhali tři roky. Takže vím, čím si budou muset projít a jak dlouho to budou splácet.

U nás doma jsme prostě nad věcmi nemávli rukou. U nás doma se konalo. Když jeden chlapec potřeboval náhradní rodinu a zrovna nebyla, kdo by se o něj postaral. Tak si jej vzali moji rodiče a vychovali jako vlastního syna. A tak jsem přišla k bratrovi. Když byly povodně, tak u nás prostě bydlela maminky kamarádka, protože jí to smetlo barák. Když byla nemocná tatínkova sestra, tak opět byla u nás. V bytě, který měl sotva 60 metrů čtverečních.

Já jsem to podědila. Když ostatní chodili na gymplu pařit, já jsem chodila dělat programy pro děti z dětského domova. A víkendy trávila s nimi. 

Nedokážu hodit za hlavu, že kvůli něčí chamtivosti je rodina se třemi malými dětmi bez finanční rezervy. Ještě ve chvíli, kdy jdeme do ekonomické krize a navíc má dluhy několik set tisíc korun. Protože je guru z Las Vegas přemlouvala, aby si půjčili. A protože jí důvěřovali, tak to udělali.

Důvod 3: Otevřít diskuzi

Někteří mi řeknou - jsou hloupí, že investovali. 

Bohužel jsou jen naivní. Svěřili svou důvěru v to, že člověk, který se vydává za jejich největšího podnikatelského přítele, který jim slíbil cestu k penězům, ve skutečnosti jen ty peníze z nich vytáhl.

Navíc se to stalo v době, kdy rodiče doslova padali na pusu kvůli domácímu vzdělávání. A žena, co měla tři děti doma, musela chodit do práce, její dítě se psychicky zhroutilo, prostě hledala řešení.  A někdo této vyčerpané, zoufalé ženě nabízel řešení - podnikejte, vyděláte hodně. Stačí, když si koupíte můj program.

Toto není v pořádku a mělo by se o tom mluvit. 

Ne kvůli tomu, aby to poškodilo ty lektory nebo guru. Ale kvůli tomu, aby o tom mohli mluvit právě poškození.

Já sehraju svoji roli ve dvou věcech: 

  1. Otevřu diskuzi, aby poškození mohli mluvit.
  2. Tímto blogem chci edukovat trh 

Důvod 4: Edukovat trh

Budu tímto blogem edukovat trh, aby bezhlavě nenakupoval. To je koneckonců moje silná stránka - 25 let sestavuji programy a vzdělávám a troufám si říci, že to umím opravdu dobře. 

Chci ukázat, jak vypadají šmejdské praktiky v prodeji (pozor, neříkám, že někdo je šmejd, ale že používá šmejdské praktiky). Celý tento seriál je také od toho, aby si jej mohli přečíst lidé, kteří chtějí podnikat a zvažují investovat do poradce.

Postupně ukážu různé taktiky a techniky toho, co používají.

A zároveň s tím jsem uvolnila kurz Nastartuj svůj byznys zdarma

Natočila jsem ho tak, aby začínající podnikatel nezkrachoval, uměl si vydělat, věděl, jak má správné podnikání vybrat, jak si má nastavit byznys model. Ukazuji v něm, jak neoproinvestovat. Aby ty investice, které někdo učiní, nezruinovaly další rodiny. 

Kurz jsem měla dlouho připravený před tím, než přišla velká Las Vegas vlna. 

Můžete si jej buď projít zdarma na youtube, nebo si jej zaplatit a podpořit tím další články na tomto blogu.

Důvod 5: Je to mojí každodenní prací

Poslední důvod, proč to celé řeším, je prostý. Chodí za mnou klienti. Chodí jich mnohonásobně více s požadavky jako je tento: 

“My jsme v dluzích 400.000, protože nám guru Cassandra řekla, že si na to máme půjčit, a že nám to vydělá. Teď si můžeme půjčit už jenom posledních dvacet. Můžete nás z toho vytáhnout?” 

Až to nebudu muset řešit s klienty na každodenní bázi, tak to přestane být součástí mojí práce. 

Vysekat člověka z takových potíží není otázkou dvou nebo tří týdnů. Je to otázkou měsíců a let. 

Taková špatná investice, kdy se dostala rodina do dluhů, není dobrá investice. Nejen, že to někdy musí splatit, ale nezačíná pak na stejné startovní čáře jako ostatní lidé. Je na úplném ocasu a dostat se do minimální ziskovosti zabere mnohonásobně více úsilí. Někteří se tam ovšem bohužel po zásahu Cassandrou nedostanou. 

Sdílet:

Odebírat newsletter:

Know-how

Powerpricing s Dominikou

Pravidelný newsletter plný know-how o cenotvorbě, byznys architektuře a strategii. Přidejte se!

Know-how
Copyright 2024
dominika@maminkatelky.cz
facebookenvelopelinkedinangle-downxingpaper-planepinterest-pwhatsappcommentingcrossmenu