V čem začít podnikat místo Las Vegas?

Začít dělat on-line je jednoduché, prosadit se je těžké. Pokud teda jako Honza z Inizia nemáte marketingový tým čítající 10 a více lidí, kteří na tom makají dnem i nocí. 

Jak jsme si řekli v předchozím článku, vstup do on-line podnikání je jednoduchý. Potřebujete jen mobil nebo počítač a facebook skupinu. Nějakou takovou techniku má dnes doma v podstatě každý. Pokud pořádně nepodnikáte, je to nesporná výhoda. Stačí se jen do toho opřít, udělat kroky dle návodu a tradá, miliony jen potečou.

Nesporná výhoda pro začínajícího podnikatele, který se bojí začít a nemá finanční zdroje.

Jak si ovšem správně vybrat byznys, když chci opravdu pracovat - Vybírejte byznys jako matador.

Matador totiž vidí jako nevýhodu, že do této oblasti podnikání může vstoupit každý a je to tak jednoduché. Matador přesně ví, co chce:

  • Nechce rozjíždět něco, co za chvilku skončí.
  • Hledá dobrou marži.

Proč vstupovat někam, kde to konkurencí doslova přetéká? Navíc bude přibývat další konkurence, která bude ještě agresivnější a agilnější. Tím bude i mnohem těžší udržet marži, protože nová konkurence velmi ráda podsekne ceny.

Matador vybírá nový byznys jinak. Vybírá to, co:

  • lidi dlouhodobě potřebují,
  • lidi budou kupovat,
  • není v oboru, kde si konkurence jde po krku.

I vy se můžete zaměřit na výběr správného byznys modelu. Takového, který je dlouhodobě udržitelný.

Ševče drž se svého kopyta

Dělejte to, v čem máte nejvíce zkušeností. V čem se vyznáte a najděte skulinu, která z vás udělá jedinečného podnikatele.

Příkladem může být třeba Jindra Šulcová, která vystudovala právo. Nezabývá se ale běžným právem, ale registrací ochranných známek. Dnes je specialistkou tohoto oboru.

Podobně je na tom Ilona Černochová, která je také právničkou, ale vybrala si velmi specializovanou oblast - nemovitosti.

Veronika Kristková zase nezůstala jen běžnou fyzioterapeutkou, ale její byznys rozvedla do velkých rozměrů. Vedle fyzioterapie tvoří právě jednu z noh vzdělávání a kurzy.

Ve všech těchto případech je počáteční investice mnohem větší. Studium, praxe, vybudování podnikání. Na začátku se oproti podnikání rozjíždělo pomalu, ale stabilně.

A to je to, co on-line Las Vegas neví. Že byznys může růst stabilně. Podnikatelky výše sice neměly na začátku miliony, ale když pravidelně zdvojnásobily, jednou za rok nebo dva, tak si spočítejte, kam to postupně mohou dotáhnout, nebo dotáhly - 1 milion, 2 miliony, 4 miliony, 8 milionů, 16 milionů … 

Tam prostě není strop, na který narazíte, tak jako je v Las Vegas.

Las Vegas navíc trpí ještě jednou věcí. Na vrcholku se nějakou dobu udržíte, než se přes vás přežene vlna jiných, nových, lákavějších lidí. Las Vegas je pomíjivý.

Sdílet:

Odebírat newsletter:

Know-how

Powerpricing s Dominikou

Pravidelný newsletter plný know-how o cenotvorbě, byznys architektuře a strategii. Přidejte se!

Know-how
Copyright 2024
dominika@maminkatelky.cz
facebookenvelopelinkedinangle-downxingpaper-planepinterest-pwhatsappcommentingcrossmenu