Proč se hůře podniká než před pěti lety?

Převaluji v hlavě jednu myšlenku. Není ještě úplně zralá, ale ráda bych ji podrobila kolegiální diskuzi. Proč se hůře podniká?

To, že se podniká hůře než před pěti či třemi lety beru už jako fakt. Rozjezd je jednoznačně těžší. Chce to postupovat mnohem strategičtěji. 

Jako důvody se nabízí válka na Ukrajině nebo třeba covid. 

Mně však přijde, že ty důvody mohou být ještě složitější. Přijde mi, že z podnikatelského hlediska konečně po těch 30 letech doháníme západ. Že trh je v mnoha směrech nasycen, máme drahou pracovní sílu, zkusit si rozjet vlastní projekt není nijak těžké. 

Doposud trh uživil skoro každého. Udrželi se pozůstatky devadesátek s podprůměrnými službami. 

Teď to na mě působí tak, že díky velké konkurenci nezbývá na podprůměr místo, ten ustupuje vynikajícím službám a vysoké efektivitě.

Vím, že jde o velké zevšeobecnění. Není to tak, že tímto jsme dohnali konečně ten západ? Aby se podnikatelé v této době udrželi, tak budou muset udržet super služby za dobré ceny? 

Jak o tomto tématu uvažujete? Mýlím se? Vidíte to jinak?

 

P.S.: Vnímáte, že ochlazení přichází. Zvládnete to? Objednejte si call jeden na jednoho. Call uděláme telefonicky, a probereme jakoukékoli téma, které nyní řešíte. Dávám pragmatické rady, které budete moci použít kdykoli. To vám garantuji.

Sdílet:

Odebírat newsletter:

Know-how

Powerpricing s Dominikou

Pravidelný newsletter plný know-how o cenotvorbě, byznys architektuře a strategii. Přidejte se!

Know-how
Copyright 2024
dominika@maminkatelky.cz
facebookenvelopelinkedinangle-downxingpaper-planepinterest-pwhatsappcommentingcrossmenu