U škálování hraje kritickou roli editace

Kritickou roli při škálování hraje editace. Ne pokoušet se dělat všechno, ale vybrat jen jednu věc, která má ohromný potenciál. 

Rozdíl mezi tím, kdo chce škálovat a kdo tak tak zvládá růst, je právě v editaci. Já, jako externí síla, dokážu oba majitele (škálovacího i růstového) přimět k tomu, aby pracovali na jednom hlavním projektu. Aby si vybrali věc, která má největší dopad a nejvíce jejich byznys posune dopředu. Majitelé potřebují disciplínu a skutečně nedělat spoustu věcí, které jsou fajn a dobré, ale ty které byznysu pomohou.

Potřebují maximální úsilí vložit do jedné činnosti. Obě skupiny přiměju k tomu, aby měly jeden projekt, jednu věc, kterou teď dotahují. Ti, co svůj  byznys nebrzdí, se tak na tuto konkrétní věc, která má dopad, dokáží soustředit. Vezmou si ji k srdci, a tento jeden projekt žijí.

Majitelé, co svoje podnikání spíše brzdí, se při editaci soustředí na jinou věc - kolik toho nemohou dělat. Mají pocit, že musí dělat všechno. Že nemůžou nic pustit a když to nezaplatí zaměstnance, tak by to měli dělat oni. 

Jakou věc byste vybrali vy, pokud byste měli dělat jen jednu, která má největší dopad?

Dominika

P.S.: Potřebujete udělat neporazitelnou nabídku? Objednejte cenotvorbu.

Sdílet:

Odebírat newsletter:

Know-how

Powerpricing s Dominikou

Pravidelný newsletter plný know-how o cenotvorbě, byznys architektuře a strategii. Přidejte se!

Know-how
Copyright 2024
dominika@maminkatelky.cz
facebookenvelopelinkedinangle-downxingpaper-planepinterest-pwhatsappcommentingcrossmenu