Zrovna dnes mají zavřeno

Stojíme u čajovny, která je vyhlášená svým čajem. Máme s sebou tři obrovské kufry, protože taháme všechny věci na svatbu. Měli by mít otevřeno. Ale branka je zavřená.

Vidím, že paní zapálila nějaké vonné tyčinky u domácího buddhistického svatostánku. Sleduje nás. Zaplouvá dovnitř. Načež vyjde nějaký muž. A spustí na nás anglicky.

Je čtvrtek. Je zavřeno. Přijďte zítra. Budou vynikající bochánky.

My ovšem z města Melaka za 5 hodin odlétáme. Nestihneme ani bochánky. Ani jejich vyhlášený čaj. Letíme na Penang.

Jeden den v týdnu zavřeno

V Malajsii je běžné, že restaurace má v nějaký den v týdnu zavřeno. Funguje jim to tam velmi dobře, protože když má zavřeno soused, tak máte otevřeno právě vy, protože o to více lidí přijde k vám.

Celá řada podniků má jeden den v týdnu zavřeno. Zvlášť když jde o rodinný podnik. Někdo má zavřeno v úterý, někdo ve čtvrtek. Víkendy jedou všichni, ale jeden den v týdnu si odpočinou. 

V Česku se u podnikatelů setkávám s argumentem, že nemůžeme na jeden den zavřít hospodu. To by nefungovalo. Nepřišli by lidi. Naštvali by se. Jsme ale unavení, moc nevyděláváme a nevíme co s tím. 

Zavřete hospodu na jeden den v týdnu. Dlouhodobě sledujte čísla. Vydržte to řadu měsíců. Vyhodnoťte. Klientům systematicky zavřený den komunikujte.

Když jste ve službách, dejte si delší volno. Byznys by se bez vás měl nějakou dobu obejít. Jen si musíte půdu pod nohama připravit.

 

P.S.: Potřebujete pomoci připravit pevnou půdu pod nohama podnikání? Objednejte si konzultaci s Dominikou.

Sdílet:

Odebírat newsletter:

Know-how

Powerpricing s Dominikou

Pravidelný newsletter plný know-how o cenotvorbě, byznys architektuře a strategii. Přidejte se!

Know-how
Copyright 2024
dominika@maminkatelky.cz
facebookenvelopelinkedinangle-downxingpaper-planepinterest-pwhatsappcommentingcrossmenu