Jak o ochraně svého know-how uvažuji

Svoje know-how skutečně buduji, tzn. trávím hodiny studiem toho, co neumím a platím hodně peněz za zpětnou vazbu. Dělám si detailní poznámky ke každému klientovi a následně si kontroluji, že jsem nic nezapomněla, že jsem nemohla udělat lepší práci. Tedy hledám skuliny, kde jsem ji lepší udělat mohla. Je to mravenčí práce, vede k výsledkům a jedinečnému způsobu práce. 

Za 14 let jsem něco naakumulovala. Stavím si svůj zettelkasten (metoda pro chytré poznámky) a propojuji tak informace a myšlenky z různých oborů. 

Toto je hromada práce, která by nikdy nevznikla, kdybych se takto intenzivně nevzdělávala. Vznikají tak vhledy, které nemá každý. 

Z podstaty toho, jak pracuji, musím toto know-how chránit.

Když investujete stovky a stovky hodin do vylepšování svojí práce, tak ji nejde jen tak zahodit. Nejde ji jen tak nechat na stole k tomu, aby to žraloci použili ke svému obohacení. Kdybych se nechránila, tak by to pro mě znamenalo přestat pracovat takto intenzivně, takto do hloubky. Začala bych klouzat po povrchu. 

Tím by ovšem moje práce začala upadat. Nezlepšovala bych se, neinovovala bych. Vlastně bych to vzdala. Protože inovovat stále dokola a být stále dokola vykrádána, není funkční

V určitý moment vám to vezme chuť do života a nechce se vám pokračovat. 

V takovém stavu už jsem jednou byla, strávila jsem v něm rok a nebyla schopná pokračovat dopředu. Protože všechno, co jsem dělala, bylo do 4 týdnů vykradeno. 

Takže pokud chci odevzdávat tu nejlepší práci na byznys konzultacích, pokud chci pro klienty vytvářet inovativní byznys modely, tak musím mít volnost tvořit.

Abych mohla tvořit a odevzdávat svoji nejlepší práci, tak potřebuji svoje know-how chránit

 

P.S.: Máte konkrétní byznys téma, které potřebujete vyřešit a hodila by se rychlá rada? Objednejte si call jeden na jedno. Call uděláme telefonicky,  a probereme jakoukékoli téma, které nyní řešíte. Dávám pragmatické rady, které budete moci použít kdykoli.  To vám garantuji.

Sdílet:

Odebírat newsletter:

Know-how

Powerpricing s Dominikou

Pravidelný newsletter plný know-how o cenotvorbě, byznys architektuře a strategii. Přidejte se!

Know-how
Copyright 2024
dominika@maminkatelky.cz
facebookenvelopelinkedinangle-downxingpaper-planepinterest-pwhatsappcommentingcrossmenu